heli forklift

هسته مرکزی شرکت هلی درسال ۱۹۵۸با نام اولیه تجهیزات و ماشین آلات معدنی حیفا آغاز به کار کرد . شکل گیری و گسترش آن درسال ۱۹۹۳ انجام شد و هم اکنون این شرکت عضو بورس شانگهای میباشد. محصولات هلی  شامل لیفتراک، لودرچرخ لاستیکی، ماشینهای معدنی، ماشینهای الکتریکی، قطعات ریخته گری، موادآهنی و … میباشد.

شرکت هلی  ۲۰سال متوالی در زمینه تولید و فروش لیفتراک رتبه نخست را در کشور چین کسب کرده است وجزء ۱۰تولید کننده برتر لیفتراک در جهان به شمار می رود. هدف این شرکت وارد شدن به بازارهای جهانی با تغییر از صنعتی سنتی به صنعتی با تکنو لوژی مدرن میباشد که با ایجاد واحد تحقیق و توسعه به این مهم رسیده است.

 

لیفتراک هایی که موتور دوگانه سوز دارند برای مکان های باز طراحی شده اند ولی می توان از آن ها در مکان های سربسته بزرگ با تهویه مناسب استفاده کرد.

در این نوع لیفتراک های هلی  با توجه به نوع سوختشان از موتورهای پایه گازسوز ( بنزینی – گازی )  استفاده می شود و سوخت گاز قابل استفاده در این نوع لیفتراک ها LPG میباشد و شرکت هلی با توجه به نوع سفارش گذاری در تناژهای ۲ و ۲٫۵ تن از موتور NISSAN K 21 ژاپنی و در لیفتراک های هلی  ۳ تنی  از موتور NISSAN K 25 ژاپنی استفاده میکند و در زمان سفارش گذاری لیفتراکهای دوگانه سوز  هلی ( از ۲ تن تا ۳ تن ) سعی برآن میشود تا از هر دو نوع دکل معمولی و کانتینررو سفارش گذاری شود تا نیاز مشتریان با توجه به نوع کارشان برآورد شود.

 

 

لیفتراکهای دیزلی هلی در زمره محبوب ترین نوع لیفتراک است که در بازار وجود دارد. به دلیل ساختار و نوع احتراق موتورهای دیزل در مقایسه با موتورها بنزینی از قدرت بیشتری برخوردار بوده و می توانند بارهای سنگین تری را بلند کنند و تا ارتفاعات بلندتری بالا ببرند. لیفتراک های دیزلی برای استفاده در مناطق باز طراحی شده اند اما می توانند در انبارهای بزرگ با تهویه مناسب نیز استفاده شوند و بیشتر در مراکز صنعتی و در شرکتهای خدمات بندری و انبار ها و …. استفاده می شوند و با توجه به نوع طراحی لیفتراکهای هلی  از سرعت و قدرت مانور بیشتری برخوردار هستند  فضای کابین اپراتور بزرگ است و به لحاظ ارگونومیکی به گونه ای طراحی شده که دسترسی به لیورها به راحتی امکان پذیر باشد و صندلی راننده دارای کمربند ایمنی بوده و نسبت به وزن راننده قابل تنظیم می باشد و دکل لیفتراک ها  با بیشترین دید برای اپراتور طراحی شده است.

در این نوع لیفتراک ها با توجه به نوع سوختشان از موتورهای دیزلی استفاده می شود و شرکت هلی با توجه به نوع سفارش گذاری در تناژهای ۱٫۵ الی ۱۰ تنی از موتورهای ISUZU ژاپنی و در لیفتراک های هلی  ۱۵ تنی از موتور CUMMINS آمریکائی استفاده میکند.

لیفتراک های برقی هلی برای محیط های سربسته مانند انبارها به خاطر عدم تولید دود و صدای اندک انتخاب مناسبی اند. بنابراین در فضاهای سربسته که تهویه قوی ندارند توصیه می شود به جای استفاده از لیفتراک دیزلی یا گازی که دودزا بوده و پر سر و صداتر هستند از لیفتراک برقی هلی  استفاده شود. آن ها سبک وزن هستند و برای جابجایی عالی هستند و بنابراین رانندگی با آن ها ساده تر است و بیشتر شرکت های داروسازی، سردخانه ها، صنایع غذایی از این نوع لیفتراک ها استفاده میکنند.

منبع تولید توان بالابری و حرکت در لیفتراک برقی هلی  HELI یک باتری ۴۸  ولتی می باشد. دستگاه مجهز به دو الکتروموتور حرکت (از نوع  AC) و الکترو موتور پمپ هیدرولیک (از نوع  DC)  و همچنین دستگاه مجهز به  کنترلر(برد)  ZAPI ایتالیا می باشد. نمایشگر چند منظوره دیجیتالی و سیستم ایمنی OPS از دیگر امکانات این نوع از لیفتراک ها به شمار می رود. شارژر این نوع لیفتراک ها دارای سیستم قطع کن  اتوماتیک در پایان شارژ کامل باتری می باشد. در شارژر دستگاه دو مود شارژ روزانه (DAILY) و یکنواخت (EQUAL) وجود دارد که توصیه شده است که ماهی یک بار از مود شارژ یکنواخت در جهت افزایش عمر سرویسی باتری استفاده شود.